20 Srpen, 2018

Dobrý život v Hradci Králové. Index kvality života a průzkum spokojenosti obyvatel

20. srpna 2018|

Kde se v Česku nejlépe žije? Podle srovnání společnosti Obce v datech se Hradec Králové umístil na 24. místě z 206 srovnávaných měst a obcí. Průzkum byl založen na srovnání veřejně dostupných dat v oblastech zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve všech českých obcích s rozšířenou působností. Zahrnuje celkem 29 ukazatelů vyjadřujících úroveň zdraví prostředí, dostupnosti zdravotní péče, práce, bydlení, vzdělání či dostatečnost služeb. Celý průzkum včetně vysvětlení použité metodiky je umístěn na adrese www.obcevdatech.cz.

23 Červenec, 2018

Město vyzvalo stavební firmu k ukončení prací na ZUŠ Střezina

23. července 2018|

Z důvodu neplatnosti smlouvy a prodlení v plnění harmonogramu prací až o tři měsíce město Hradec Králové vyzvalo společnost Prima k ukončení stavebních prací na rekonstrukci hradecké ZUŠ Střezina a předání staveniště. Zastupitelé o tom rozhodli na svém úterním zasedání.

2 Červenec, 2018

Velké náměstí nebo velké parkoviště?

2. července 2018|

Má město Hradec Králové nákladem 200 mil. Kč rekonstruovat Velké náměstí jen proto, aby na něm mohlo být zachováno obří parkoviště? Názor vedení města je jasný. Velké náměstí patří k nejcennějším památkám našeho města a je třeba mu navrátit důstojnost, tedy vymístit většinu automobilů do parkovacích domů v docházkové vzdálenosti (Regiocentrum a Gayerova kasárna) a na náměstí zachovat pouze krátkodobé stání. Volná plocha v historickém centru pak umožní konání nejrůznějších společenských a kulturních akcí, které zde mají stovky let trvající tradici.

25 Červen, 2018

Soutěž na stavbu fotbalového stadionu budou zastupitelé schvalovat v červenci

25. června 2018|

Zadávací dokumentaci, výběrovou komisi i cenové rozpětí nabídek na stavbu první etapy nového fotbalového stadionu v Hradci Králové budou městští zastupitelé schvalovat na svém zasedání v červenci.

20 Květen, 2018

Kdo nechce prodat cyklověž?

20. května 2018|

Hradec Králové se řadí k městům se spokojenými cyklisty. Vznikají zde kilometry nových stezek, máme vysoký počet dojíždějících na kole do práce i rekreačních cyklistů a město se stalo místem výstavby první české cyklověže. Tento zprvu soukromý podnikatelský nápad se v prostředí České republiky dobře uchytil a dnes funguje v řadě měst.