O admin

Tento autor ještě nevyplnil žádné detaily.
So far admin has created 627 entries.
19 Září, 2017

O titul Park roku letos soutěží i hradecké Šimkovy sady

19. Září 2017|

Do letošního ročníku soutěže Park roku vyslalo svého zástupce také město Hradec Králové. Mezi třinácti přihlášenými jsou velmi oblíbené Šimkovy sady, které v letech 2012 a 2013 prošly celkovou revitalizací za zhruba šedesát milionů korun. V soutěži může hlasovat i laická veřejnost v kategorii Cena veřejnosti.

16 Září, 2017

Hradecký dopravní podnik nakoupí dvacet nových elektrobusů

16. Září 2017|

V minulém týdnu hradecký dopravní podnik ukončil výběr dodavatele dvaceti elektrobusů včetně dvou nabíjecích stanic a podepsal dosud největší kontrakt v České republice v oblasti elektromobility v městské hromadné dopravě. Nové elektrobusy, které dopravní podnik nakoupí za 246 milionů korun bez DPH, sníží produkci emisí v centru města a zároveň výrazně sníží i provozní náklady MHD.

15 Září, 2017

Pro obyvatele z okolí Auparku město dojednalo výhodné parkování

15. Září 2017|

V těchto dnech město spustilo aplikaci na rezervaci parkovacích míst v parkovacím domě obchodního centra Aupark na Pražském Předměstí. K dispozici bude 200 míst pro obyvatele okolních ulic, kteří budou mít možnost parkovat za zvýhodněnou cenu. Podle zájmu o tato parkovací místa se rozhodne o jejich využití.

14 Září, 2017

Městské technologické centrum chystá laboratoř virtuální reality

14. Září 2017|

Začínajícím programátorům, grafikům, 3D modelářům nebo konstruktérům by do dvou let mohla v Hradci Králové sloužit nová laboratoř virtuální reality. Využívat by jí mohly také vzdělávací instituce nebo výzkumné týmy pro vývoj her a aplikací na podporu rehabilitace postižených částí těla. Zázemí se špičkovou technologií by mělo vzniknout v hradeckém technologickém centru, které právě mladým technikům, vývojářům a IT odborníkům poskytuje prostory a poradenství v začátcích jejich podnikání.

13 Září, 2017

Hradečané třídit chtějí, město hodlá systém rozšířit

13. Září 2017|

Před více než rokem spustil magistrát města ve spolupráci s Hradeckými službami projekt Třídíme v Hradci. Jeho cílem je postupné snižování množství odpadu bez dalšího využití, který je nutné ukládat na skládkách. V rámci projektu došlo v lokalitách s převažující zástavbou rodinných domů k úpravě intervalu svozu odpadu a každá domácnost dostala nově možnost zažádat o vlastní nádobu na plast (žlutá) a papír (modrá). Třídění se tak pro mnoho obyvatel stalo dostupnější a pohodlnější. A jaké jsou výsledky?