VANILKA A DALŠÍ KOŘENÍ ZE  ZANZIBARU

Ing. Martina Vrbová, MBA

Zanzibaru (v místním jazyce Swahili je to Unguja), který patří geopoliticky k Tanzanii, se odedávna říkalo ostrov koření. Když jsem tento turisticky vyhledávaný ostrov poprvé navštívila, byla jsem doslova unešená z tamní přírody a milých lidí, kteří tam žijí. Pokud se vyhnete turisticky exponovaným místům, můžete tam zažít opravdovou exotiku a ráj na zemi. Bohužel místní lidé, kteří žijí v tomto „ráji“,  mají těžký život. Ten je závislý na turismu a při současné situaci jsou hodně zranitelní. Proto se snažím podporovat místí farmáře, aby mohli dát práci i ostatním a tím se stali více nezávislými. Na ostrově trvá den i noc 12 hodin a je to tak celý rok. V období dešťů, od dubna do července, je obtížné sehnat jakoukoliv práci, protože turisté tam téměř nejsou. Když jsem se seznámila blíže s místními ve vesnici Nungwi na severu ostrova zjistila jsem, že bych jim chtěla nějak pomoci.

Hodně mých přátel a známých chce ode mě přivézt z mých cest ze Zanzibaru vanilku a další koření. Tak se to snažím nabídnout i ostatním, kteří budou mít zájem. Koření pochází přímo od místních farmářů, kde mám dobré kontakty, takže vím, že je vše čerstvé a pěstované v BIO kvalitě. Můžeme tím pomoci místním lidem k lepšímu životu. Pomáháme i v místní škole. Pokud chcete pomoci, můžete přispět na školu, nebo si kupte koření a vanilku.

Více o koření  na Facebooku, odkaz je zde:

https://www.facebook.com/groups/353603800160557/permalink/366798158841121

Pokud si chcete objednat koření či vanilku, můžete mi napsat na mail  vanilkovekralovstvi@seznam.cz a pošlu Vám nákupní seznam i s aktuálními cenami.

Jaké máme koření?

Vanilka Bourbon lusk 10-18cm

Pepř černý celý/mletý

Pepř bílý celý/mletý

Pepř barevný celý/mletý

Pepř zelený celý/mletý

Pepř růžový celý/mletý

Lemon grass (citronová tráva)

Kardamom celý/mletý

Hřebíček celý/mletý

Římský kmín celý

Kurkuma mletá

Muškátový oříšek celý/mletý

Chilli Kashmiri mleté / nitě

Koriandr list sekaný

Cejlonská skořice mletá/celá

Kakao 22% tmavé mleté

Vše baleno ve znovu uzavíratelných sáčcích pro uchování aroma.

VANILKA A EXOTICKÉ KOŘENÍ

WWW.VANILKOVEKRALOVSTVI.CZ

Facebook- Vanilka a jiné koření ze Zanzibaru