O admin

Tento autor ještě nevyplnil žádné detaily.
So far admin has created 679 entries.
13 Říjen, 2018

Důležité projekty pro Hradec Králové

13. října 2018|

Na této stránce naleznete seznam dokončených a aktuálně připravovaných projektů v gesci Jindřicha Vedlicha, náměstka pro rozvoj města Hradec Králové v letech 2010-2018.

19 Září, 2018

Piletice a Rusek spojí s Hradcem Králové nová cyklostezka

19. září 2018|

Nová cyklostezka, která s Hradcem Králové propojí místní části Piletice a Rusek na severu města, by se mohla začít stavět ještě letos, nebo začátkem příštího roku. Na její první část do Piletic je již vydané stavební povolení a město bude nyní vybírat stavební firmu. Nové bezpečné propojení s Hradcem Králové pro pěší a cyklisty z Piletic by tak mělo být hotové do léta příštího roku. Předpokládané náklady na tuto novou cyklostezku jsou 8,5 milionu bez DPH.

7 Září, 2018

Ulice Františka Žaloudka bude mít asfaltový povrch

7. září 2018|

Ještě do konce letošního roku by ulici Františka Žaloudka v hradeckých Svobodných Dvorech měl pokrýt nový asfaltový koberec. Rekonstrukce této městské komunikace, která dosud nemá zpevněný povrch, by měla stát zhruba 2,5 milionu korun bez DPH, součástí této investice bude i nový chodník po jižní straně ulice.

20 Srpen, 2018

Dobrý život v Hradci Králové. Index kvality života a průzkum spokojenosti obyvatel

20. srpna 2018|

Kde se v Česku nejlépe žije? Podle srovnání společnosti Obce v datech se Hradec Králové umístil na 24. místě z 206 srovnávaných měst a obcí. Průzkum byl založen na srovnání veřejně dostupných dat v oblastech zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve všech českých obcích s rozšířenou působností. Zahrnuje celkem 29 ukazatelů vyjadřujících úroveň zdraví prostředí, dostupnosti zdravotní péče, práce, bydlení, vzdělání či dostatečnost služeb. Celý průzkum včetně vysvětlení použité metodiky je umístěn na adrese www.obcevdatech.cz.

17 Srpen, 2018

Hradec Králové připravuje modernizaci v řízení dopravy za více než 300 milionů

17. srpna 2018|

Nové semafory, datové sítě, senzory či moderní technologie pro řízení dopravy v reálném čase. To jsou základní prvky nového inteligentního dopravního systému, který pro zajištění plynulosti dopravy na svých strategických dopravních uzlech připravuje město Hradec Králové. Systém navíc umožní preferovat linky městské hromadné dopravy nebo bezpečný průjezd složek IZS. Výstavba a instalace jednotlivých modulů organizace městské dopravy 21. století by v Hradci Králové měla začít v roce 2020. Celkové náklady se předpokládají ve výši 305 milionů korun včetně DPH. Město na tuto investici chce využít dotaci v rámci ITI hradecko-pardubické aglomerace, která by mohla být až 212 milionů korun.